Systemy osłon okiennych - przeciwsłonecznych


Panel track ( japońska ściana )

ŻALUZJE PANELOWE zwane inaczej storami japońskimi (z języka angielskiego „panel track”) są ciekawą alternatywą dla verticali gdyż podobnie jak one mogą zakrywać duże połacie okien.

Żaluzje panelowe są to pasy o szerokości od 40 cm do 110 cm, poruszające się po wielotorowej szynie (może być od 2 do 5 torów).

Żaluzje panelowe nadają wnętrzom bardzo nowoczesny wygląd nawiązując jednocześnie do tradycji ruchomych ścian japońskich.

Obok tradycyjnych paneli z tkanin bardzo dużą popularnością cieszą się panele wykonane z tkaniny typu „woven paper” lub w postaci sznurków tzw. „strings".

Zsuwanie za pomocą sznurka jest identyczne jak w standardowych żaluzjach pionowych (verticalach). Żaluzja może się zsuwać na jedną stronę lub rozsuwać na boki jak kurtyna. W zależności od liczby torów, typu zsuwania, a także rodzaju sterowania można szynę konfigurować w różny sposób.
•
Sterowanie ręczne Sterowanie ręczne (zsuwanie) odbywa się za pomocą rączki przytwierdzonej do pierwszego panelu, podobnie jak w zwykłych zasłonach.
•
Sterowanie sznurkowe Sterowanie za pomocą sznurka jest identyczne jak w standardowych żaluzjach pionowych (verticalach).
•
Sterowanie elektryczne Panel Track może być zrealizowany w wersji z napędem elektrycznym poprzez mechaniczne połączenie paneli z szyną G-rail. Napędy G-rail posiadają specjalną funkcję pozwalającą na zaprogramowanie do 5-ciu komfortowych położeń (miejsc zatrzymywania się paneli).